Nowa produkcja

Prestigio® RoadRunner 506GPS
09/05/2016

Prestigio, międzynarodowy producent urządzeń mobilnych, elektroniki użytkowej i akcesoriów znany w 85 państwach, ogłasza wydanie nowej składanej kamery samochodowej z wygodną magnetyczną bazą, odbiornikiem GPS, nagrywaniem w Full HD i w-calowym wyświetlaczem TFT – Prestigio® RoadRunner 506GPS.

„Eksperci twierdzą, że dyskrecja, wysoka rozdzielczość, odbiornik GPS, zapętlone nagrywanie i czujnik wstrząsowy G-Sensor to najważniejsze parametry dla kamery samochodowej. Prestigio dotrzymuje kroku rozwijającej się technologii i zawsze stara się oferować swoim klientom coś więcej. Wszystkie wymagane parametry, udoskonalone dodatkowymi funkcjami, np. elektronicznym systemem stabilizacji obrazu (EIS), wykrywaniem ruchu i wieloma innymi, są teraz dostępne dla nabywców nowego RoadRunner 506GPS. Najważniejsza jest ponadprzeciętna jakość plików zapisywanych przez RoadRunner 506GPS – rozdzielczość Full HD dla filmów i 12 MP dla zdjęć. Dodatkowo magnetyczna baza stabilizuje i zabezpiecza kabel, zapewniając, że nie będzie się przesuwać za każdym razem, kiedy przemieszczasz albo wyjmujesz kamerę – bardzo mi się podoba!” - Anton Wołczenkow, dyrektor handlowy Prestigio na Europę Bliski Wschód i Afrykę, na temat wydania RoadRunner 506GPS.

To prawda, że im większa rozdzielczość, tym bardziej szczegółowy i wyraźniejszy jest obraz. RoadRunner 506GPS ma rozdzielczość full HD, optymalną dla kamery cyfrowej. Urządzenie nie jest przewidziane do kręcenia filmów; ma nagrywać istotne szczegóły na drodze, a rozdzielczość 1920x1080 pikseli gwarantuje czyste i wyraźne obrazowanie numerów rejestracyjnych aut nawet z odległości 15 metrów!

4-warstwowa soczewka i przybliżenie 4x pomagają zapewnić lepsze i bardziej szczegółowe nagrania. Kąt widzenia 120° umożliwia zarejestrowanie szerszego pola widzenia i zapis każdego detalu. Wygodny 2-calowy wyświetlacz LCD TFT z wygodnymi przyciskami sterowania umożliwia przeglądanie nagrań i zdjęć w ciągu kilku sekund.

RoadRunner 506GPS jest wyposażony w wyśmienity procesor NT96223, który odpowiada za jakość obrazów i stabilną, płynną pracę urządzenia. Matryca światłoczuła CMOS 5B3 Samsung 2 MP przetwarza padające nań światło w równoważny sygnał elektryczny, dlatego jakość obrazów zapisywanych przez kamerę wzrosła, podobnie jak ich czystość. Elektroniczna stabilizacja obrazu podnosi jakość obrazu, redukując wpływ drgań na kamerę.

Jak zawsze, firma Prestigio uwzględniła lubiane funkcje dodatkowe. Czujnik wstrząsów G-sensor wykrywa stłuczkę, gwałtowne hamowanie i przyspieszenie. W takich przypadkach kamera automatycznie oznacza bieżące nagranie i uniemożliwia nadpisanie go w trybie cyklicznym. GPS pozwala na śledzenie trasy z uwzględnieniem dokładnego położenia, współrzędnych, prędkości, daty i godziny. Wykrywanie ruchu pomaga oszczędzać miejsce na dysku – po zaparkowaniu włącza kamerę tylko po wykryciu uderzenia. Dzięki automatycznemu trybowi nocnemu nie trzeba przełączać funkcji po zmroku – kamera zrobi to sama. Co najważniejsze, RoadRunner 506 GPS obsługuje nagrywanie cykliczne – po zapełnieniu karty pamięci pliki wideo są zapisywane od nowa w miejsce starych plików i niepotrzebnych danych.

Każdy chce mieć kamerę, którą łatwo zamontować w samochodzie. Dlatego firma Prestigio stworzyła urządzenie o specjalnej transformowalnej konstrukcji z magnetyczną bazą. W odróżnieniu od innych modeli na rynku kabel zasilania nie jest podłączony do samej kamery, lecz do podpórki. W związku z tym nie trzeba już stale wyciągać kabla. Zasilanie jest doprowadzane przez okrągły wtyk w uchwycie, a samą kamerę można łatwo wyjąć bez uszkadzania.

Wszystkie powyższe funkcje czynią RoadRunner 506 GPS doskonałym wyborem dla kierowców szukających wielofunkcyjnego, a jednocześnie wygodnego i stylowego urządzenia, które posłuży lata.